top of page

ספורט וביצועים

פלויד מייוות'ר, המתאגרף המקצועי הטוב בעולם
גארת' בייל, כדורגלן בריאל מדריד
יש רק מקדש אחד בעולם והוא- גוף האדם

 

קריותרפיה בסאונת קור היא הטכנולוגיה המתקדמת ביותר בתחום רפואת הספורט האניטגרטיבית לריפוי ושיקום מפציעות ספורט וניתוחים, לשיקום נזקים בשרירים וברצועות, להקלה על כאבים כרוניים ובצקות, לקיצור זמן ההתאוששות לאחר אימונים ותחרויות ולשיפור הביצועים. 

הטיפול בסאונת קור יקצר את זמן ההתאוששות וההחלמה מפציעות וניתוחים בעד 40%

 

סאונת הקור פותחה ביפן בעקבות מחקר שנערך על ידי פרופסור ימאוצי בשנות ה-70 של המאה העשרים. תוצאות המחקר הראו כי חשיפת הגוף לטמפרטורות נמועות מאוד לפרק זמן קצר מפעילה את מנגוני הריפוי של הגוף ויעילה לטיפול במחלות ודלקות שרירים . 

בעקבות המחקר נערכו מחקרים רבים ליישום הטיפול לתחום הספורט ותוצאותיהם הראו כי סאונת הקור יעילה לשיקום נזקים בשרירים וברצועות, פציעות ספורט, קיצור זמן התאוששות ושיפור הביצועים.  בעקבות המקחרים והתוצאות בשטח, הפכה סאונת הקור לחלק בלתי נפרד משגרת האימונים של קבוצות המקצועיות (NFL,NBA, ליגות הכדורגל הגדולות בעולם) וספוראטים בכל ענפי הספורט (אתלטיקה, לחימה ,הרמת משקולות, שחייה, התעמלות ועוד.)


במהלך הטיפול, הנמשך עד 3 דקות, נחשף הגוף לטמפרטורה של 110°C- עד 190°C-.

החשיפה לקור היבש והמרענן מפעילה את חיישני החום הפזורים על פני העור. החיישנים שולחים אותות למוח הגורמים לו להפעיל את מנגנוני הריפוי, השיקום, האיזון וההתחדשות של הגוף.למחזור הדם משוחררים אנדרופינים, אדרנלין, חלבונים והורמונים אנטי דלקתיים וביוכימיקלים משקמי שרירים. הדם עובר תהליך טיהור ורעלנים מסולקים ממחזור הדם. רמת החמצן בדם עולה, הגוף מגביר את קצב יצור הקולגן ואת קצב חילוף החומרים (הגוף שורף עד 800 קלוריות בשעות שלאחר הטיפול).

התוצאה: פחות פציעות, התאוששות מהירה ומיקסום הביצועים.

 

פלויד מייוות'ר, המתאגרף המקצועי הטוב בעולם

גארת' בייל, כדורגלן בריאל מדריד

לברון ג'יימס, כוכב הNBA 

לברון ג'יימס, כוכב הNBA 

מחקר שערך לאחרונה ה INSEP (המכון הלאומי הצרפתי לספורט ופיסיולוגיה)  וכן עשרות מחקרים נוספים שבוצעו במהלך השנים הוכיחו את יעילות ה"קריותרפיה לכל הגוף" בשיפור בביצועים ספורטיביים, בהגברת היכולת הגופנית בהתמודדות עם עומסים גופניים, בשיפור היכולת האנאירובית, בשיפור זרימת הדם בשרירים, בייעול המטבוליזם של השרירים, בעלייה במספר תאי הדם הלבנים, בקיצור זמן ההתאוששות לאחר אימונים אינטנסיביים ו/או תחרות, בשיפור בקצב  ההחלמה מדלקות בשריר כתוצאה מאימון יתר, בקיצור זמן ההחלמה מפציעות וניתוחים, בהעלאת רמת הטסטוסטרון בספורטאים ממין זכר, בטיפול בבצקות.

 

בין הנעזרים בקריותרפיה לכל הגוף" קבוצות NBA, קבוצות כדורגל , נבחרת האתלטיקה של נייק, נבחרות אופניים, מרימי משקולות, ספורטאים אולימפיים, מרימי משקולות ועוד בניהם גם: יוסאן בולט, סרינה ווילאמס, כריסטיאנו רונאלדו, פרנק ריברי, קובי בריאנט ועוד רבים.

שיפור הביצועים אצל ספורטאים, מחייב אימונים אינטנסיביים בעצימות גבוהה. כדי שהספורטאי יוכל להתאמן ברמה גבוהה לאורך זמן, התאוששות מהירה לאחר אימון והחלמה מפציעות אפשריות, היא הכרחית. קריותרפיה של כל הגוף גורמת לגוף לשחרר חלבונים אנטי דלקתיים וכימיקלים משקמי שרירים נוספים המקצרים את זמן ההתאוששות לאחר מאמץ גופני ומקצרים את זמן ההחלמה מפציעות..

ביצועים אתלטיים

במהלך הטיפול מתרחשת התכווצות מהירה מאוד של כלי הדם, לאחר הטיפול מתרחבים כלי הדם במהירות. התהליך הזה מסייע לגוף בסילוק רעלנים ומאיץ הפרשה של אנדורפינים מפחיתי כאב והעלאת כמות החמצן בדם. הדם הרווי בחמצן מסייע לגוף להתאושש ולהתחזק ומעלה את הסיבולת הגופנית.

לפני או אחרי אימונים

"קריותרפיה לכל הגוף" אינה מקפיאה שרירים או רקמות (בניגוד לאמבטיית קרח, למשל), ספורטאים יכולים לבצע את הטיפול לפני ו/או אחרי אימון או תחרות.

מומלץ לבצע "קריותרפיה לכל הגוף" שעה עד שעתיים לפני אימון או תחרות כדי לשמור על זמני החימום הקבועים. הטיפול יפחית דלקות ויעלה את רמות האנרגיה. "קריותרפיה לכל הגוף" לאחר האימון תאיץ את התאוששות הגוף והחלמתו מפציעות.

"קריותרפיה לכל הגוף" לאחר אימון ו/או תחרות תקצר את זמן ההתאוששות, תטפל בבצקות ותסייע במניעת דלקות ונזקים במערכת השרירים והשלד.

"קריותרפיה לכל הגוף" לאחר עיסוי תסייע לסילוק הרעלנים אשר משתחררים מהשרירים במהלך העיסוי.

 TimeFreeze מתחייבים לתוצאות !

למידע נוסף השאירו פרטים

התקשרו אלינו

להתייעצות בוואטצאפ לחצו

כתובתנו

בית הרופאים בניין B, רח' הברזל 11 

רמת החייל, תל אביב

לנוחיותכם יש חנייה בצמוד לבניין בחניון הנחושת.

bottom of page