top of page

שאלות ותשובות

על-מנת להקל עליכם, אספנו למענכם מספר שאלות נפוצות בהם אנו נתקלים מדי יום. בדף זה תוכלו למצוא את התשובות לשאלות אלו.

מהו מקור טיפול  הקריותרפיה של כל הגוף -WBC? 

 

WBC  פותח במקור ביפן לטיפול בכאבים הקשורים לדלקת מפרקים שגרונית.ה  WBC  נחקר ופותח באירופה במהלך העשורים האחרונים ומשם עבר לארה"ב ושאר העולם. מומחים בתחום הספורט, הבריאות והאנטי-איג'ינג ממליצים על WBC להתאוששות השרירים לאחר מאמץ, הפחתת דלקות, טיפול בכאבים, דיכאון וחרדות  ,טיפול במחלות עור וחידוש ורענון העור.

האם הטיפול ב WBC הוכח מחקרית? 

 

כן, WBC נמצא בשימוש באירופה ובאסיה במשך כמעט שלושים שנה. ישנם מחקרים קליניים רבים המוכיחים את יעילות הטיפול. חלק מהמחקרים מופיעים בלשונית מחקרים. 

איך עובדת קריותרפיה של כל הגוף WBC? 

 

הטיפול מבוצע במכשיר  ה cryosauna . לתא הטיפול מוזרם חנקן בטמפרטורה שנעה בין  110 ° C - ל    ° C 170 - כדי להוריד במהירות את טמפרטורת השכבה העליונה  של עור ל  °  0 C. כתוצאה מירידת טמפ' העור החיישנים בעור מעוררים את גירוי פונקציות הרגולציה של הגוף והמח מעביר לגוף פקודה לשחרור חלבונים ואנדורפינים נוגדי דלקת למחזור הדם.

כמה זמן נמשך הטיפול ?

 

 כל טיפול נמשך עד שלוש דקות.

כמה טיפולים צריך?

 

מספר הטיפולים נקבע לכל מטופל בהתאם למטרות והצורך האינדיבידואלי שלו.

מה ההבדל בין קריותרפיה לאמבט קרח? 

 

תגובת הגוף ומשך הטיפול שונים לחלוטין. הטיפול ב  WBC מקרר רק את שכבת העור העליונה הקולטנים המצויים בעור גורמים למוח לכווץ את כלי  הדם ולשחרר אנדורפינים וחלבונים כתוצאה מכך הדם נטען בחומרים אנטי דלקתיים. הטיפול יבש לחלוטין ללא מגע עם מים ו/או נוזלים אחרים הטיפול נמשך עד  3 דקות .  הטיפול באמבט קרח, גורם להזרמה מוגברת של דם לגפיים וקירור טמפרטורת הליבה  של הגוף. בניגוד ל WBC אמבטיית קרח אינה טוענת את הדם בחלבונים ואנדורפינים ואינה מגבירה את אחוז החומרים האנטי דלקתיים במחזור הדם. הטיפול באמבטיית קרח נמשך 15 דקות ומתבצע במים.

האם גז החנקן מסוכן? 

 

לא, החנקן הוא גז ידידותי, שאינו רעיל.  האוויר שאנו נושמים מכיל  78% חנקן. הרכיבים הנוספים באוויר שאנו נושמים הם חמצן 16%, מימן 1% וגזים אחרים 5%. החנקן נפוץ ובטוח כמו חמצן.

מה לובשים במהלך הטיפול ? 

 

על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. מומלצת חשיפה מקסימאלית של העור . גברים ילבשו תחתונים וגרביים. נשים גרביים בלבד וללא איפור (מומלץ). תכשיטים, שעונים, שרשראות, צמידים ועגילים יוסרו.

האם קריותרפיה של כל הגוף WBC נוחה? 

 

כן. במהלך ה WBC מקורר שטח פני העור בלבד. אף שטמפ' החנקן נמוכה מאוד הרי התחושה היא של קור נעים ומרענן. לקראת סוף הטיפול, עשויה להיות תחושה של "סיכות ומחטים" אשר נעלמת מיד לאחר הטיפול. הטיפול ללא לחות ונסבל גם למי שרואים את עצמם חסרי סובלנות לקור. 

מה לגבי אנשים הסובלים מקור ו/או נוטים להתקרר בקלות? 

 

במהלך ה  WBC מקוררים פני השטח של העור בלבד. הקריותרפיה משפרת את זרימת דם בכל הגוף ומדמה את הייצור של שומן חום, ולכן היכולת בעתיד לסבול מקור צריכה לשפר.

איך ההרגשה אחרי הטיפול? 

 

WBC מגרה את הגוף לשחרר אנדורפינים, הורמונים שגורמים להרגשת ערנות ואנרגיה מוגברת. הנמשכת בדרך כלל שש עד שמונה שעות. לקוחות רבים מדווחים על שיפור באיכות השינה שלהם לאחר הטיפול.

האם ה WBC יכול לגרום להתקררות? 

 

לא. ההשפעה המיידית של ה WBC  תהיה עליית טמפרטורת הגוף הפנימית לפרק זמן קצר. הגירוי של מערכת החיסון יכול לעזור להפחית את החומרה ותדירות של הצטננויות בעתיד.

האם מי שסובל  מקלסטרופוביה, יכול להיות מטופל ב WBC? 

 

כן. במהלך הטיפול הראש עד גובה הכתפיים נשאר מחוץ ומעל לCryosauna. היציאה מה  Cryosauna אפשרית בכל רגע נתון והדלת אינה נעולה. כמובן שהטיפול מבוצע ע"י איש צוות מיומן הנוכח לאורך התהליך כולו עד לסיומו.

האם אני חייב להתקלח לפני או אחרי טיפול ה WBC ? 

 

לא. התהליך כולו יבש ואין מגע עם לחות או חומרים אחרים.  

כמה טיפולים דרושים כדי להשיג תוצאות אופטימאליות? 

 

הטיפול מותאם אינדיבידואלית בהתאם למטרה ולבעיה ממנה סובל הלקוח.  סידרת טיפולים תהיה בת 10 – 12 פגישות.

למי מתאים הטיפול? 

 

WBC הוא אידיאלי לאנשים עם כאב כרוני ומצבים דלקתיים,לסובלים ממחלות עור, לספורטאים המבקשים לקצר את זמן ההתאוששות לאחר מאמץ ולשפר ביצועים, לתמיכה בהורדה במשקל, לטיפול בבעיות דיכאון וחרדה, להגברת האנרגיה והאון המיני, לחידוש ומיצוק העור , לאחר ניתוח כדי להאיץ את הריפוי ולהפחית את הכאב ללא תופעות הלוואי של תרופות לשיכוך כאבים. הטיפול מגיל 10 ומעלה.

מי לא יכול לקבל את טיפול ה WBC ?

 

מצבים אנושים או קשים מאוד, מחלות לב ומחלות כלי דם כרוניות, מצבים אנושים או קשים מאוד, מחלות לב ומחלות כלי דם כרוניות, אוטם שריר הלב, או המצאות בתקופת התאוששות לאחר אוטם שריר הלב, שלב 2 של אי ספיקת לב, הפרעות קצב לב, שלב 2 או 3 של יתר לחץ דם (AP> 180/100 mm של כספית), שבץ מוחי, תסמונת ריינו, וסקוליטיס מערכתי,cryoglobulinemia, agammaglobulinemia,cryofibrinogenemia, חום (מעל 37.5°C), שחפת כאתית פעילה, גידולים ממאירים, מחלות דימום, אנמיה חמורה, הפרעות בבלוטת התריס, נוירוזה היסטרית, אי סבילות לקור cold urticarial, הריון, מטופל מתחת לגיל 10.

bottom of page